Perde Koltuk Uyumu

Dekorasyonda perde çok önemli bir yer tutmaktadır. Perdesiz tülsüz bir ev düşünülemez. Evin boyasından sonra eşya seçimi yaparken halı, koltuk gibi mutlaka perdeye de önem verilmeli ve evin diğer eşyaları ile uyumu sağlanmalıdır.

Genellikle perde ve koltukların aynı renkte olması tercihlerin ilk sırasında yer alsa da aslında perde ve koltuklar bir iki ton farklı renklerde olsa çok daha şık olacaktır. Birde perdeler ve koltukların tam zıt olduğu renklerde olan seçimler vardır örneğin koltuklar koyu kahverengi iken perdeler turuncu ya da turkuvaz seçilmiştir. Bu dışarıdan kulağa ne kadar uyumsuzmuş gibi gelse de aslında çok doğru bir karardır. Eğer koltuklar gibi perdelerde sırf uysun diye koyu kahverengi seçilse idi, o zaman ev çok boğulmuş ve çirkin olacaktı. Oysaki bir birine çok uyan iki zıt renk seçilerek ortaya çok daha şık bir görüntü çıkmış oldu.

Sizde bu örnekteki gibi evinizi değişik tonlarla düzenleyebilirsiniz. Bunun için güvenilir yerlerden fikir almakta çok faydalı olacak ve doğru seçimler yapmanızı sağlayacaktır.

 

Arboretum images (3) images (4)

anne (23 Posts)


Bahçe Dekorasyonu Fikirleri
Duvar Kağıdı Desenleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>